Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozhľadňu na Veľkej Homoli otvoria pre verejnosť už o pár dní (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dúfam, že nedopadne

ako prvá drevená. Z tej pár dní po otvorení ukradli pokladničku so zbierkou. Potom sa na údržbu totálne vykašlali (asi Modra aj ostatní zodpovední) a rozhľadňa "žila" z podstaty, podľa princípu dokumentu - 15 rokov po zániku človeka. (Ako sa postupne rozpadajú ľudské stavby, poznáte?) Po zániku zodpovedného človeka, že áno.
 
Hodnoť

 

Treba stihnut rozhladnu otvorit este pred komunalnymi volbami, za pritomnosti starostov a primatorov z sirokeho okolia, nech sa ukazu pred volbami ako sa aj na tomto prizivili...pardon zasluzili.
 

 

Vzhľadom na to, že jej výstavba bola financovaná z príspevkov miest Modra a Pezinok, tak účasť primatorov oboch miest je podľa mňa úplne na mieste a asi ťažko možno hovoriť o prizivovani sa. Minimálne modransky primátor jej výstavbu dosť tlačil vpred.
 
Hodnoť

nier

pokladá sa nie stebný kameň, ale základný kameň, netreba si mýliť pojmi s dojmami.
 
Hodnoť

 

fakt by ma zaujimalo, kde sa stala pri predoslej rozhladni chyba, ze vydrzala tak kratko
 

 

vyber dreva? asi pouzili nejake makke, ktore lahko nasiakalo vodu a zacalo hnit. bol som tam viac krat a nikdy som si toho nevsimol. az naposledy som sa tam nahodne stretol s partiou, ktora bola hodnotit stav a vlastne nasledne rozhodli, ze ju musia demontovat. vtedy som si po ceste hore vsimal stav konstrukcie a na viaceych miestach boli vyhnite casti, najvacsia takato prasklina mala okolo 1.5m
 

 

inak som zvedavy, kolko vydrzia tie eurofondove rozhladne, ktore vyrastali nedavno ako huby po dazdi
 
Hodnoť

Autorovi článku.

Aj keď píšem niečo, čo ma nezaujíma, na záver si dám aspoň trochu práce s úpravou vlastného a kopírovaného textu a minimálne zrovnám veľkosť písma.
 

 

Celý text je môj (autorov) vlastný. Je pravda, že som kopíroval niektoré info z predošlého článku, ktorý som uverejňoval dávnejšie, no všetko je v rovnakom formáte. Mne sa ukazuje celý text v rovnakej veľkosti písma. Prajem pekný večer.
 

Tak potom

pardon. Mne sa to ukazuje akoby pozliepané z viacerých zdrojov, preto tá reakcia. Na Homolu a Troch jazdcov som kedysi dááávno chodieval vždy prvý jarný deň. Na starej rozhľadni som bol krátko po jej otvorení, takže najvyšší čas sa tam ísť pozrieť opäť.
 

 

Áno, je tam nádherne. Oplatí sa tam zájsť na jesennú túru
 
Hodnoť

 

Nuž, za starú nebude potrestaný nik, pritom nejaký súdruh musel urobiť chybu. Statik, stavbári, údržba? No na Slovensku je to tak. V Rakúsku na Konigswarte rozhľadňa drží ako hluchý dvere.
 

Súhlas, udržiavaná by vydržala dlhšie

Ale netreba zabúdať na skutočnosť, že rozhľadňa na Veľkej Homoli je vzhľadom k nadmorskej výške vystavená oveľa náročnejším klimatickým podmienkam, ako tá nad Bergom, Koenigswarte je de facto iba pahorok..
 

 

Táto rozhľadňa predovšetkým nemá strechu, takže jej konštrukcia je úplne vystavená pôsobeniu dažďa...
 


Už ste čítali?