Pezinčania si na nový štadión musia počkať

Koncom októbra budú poslanci na mimoriadnom zastupiteľstve rozhodovať, či investorovi predĺžia termín na výstavbu zimného štadióna.

(Zdroj: VIZUALIZÁCIA - INVESTOR)

PEZINOK. Vízie o hokejovej hale v Pezinku boli už súčasťou nejednej volebnej kampane. Napriek tomu, že investor ARENA Pezinok má už od mája platné stavebné povolenie, s výstavbou ešte nezačal.

Pre množstvo, podľa investora oprávnených dôvodov, ešte začiatkom augusta požiadal primátora o predĺženie lehoty na výstavbu. V zmluve s mestom je podmienka, že má byť štadión postavený do konca tohto roka. V prípade nedodržania termínu bude musieť investor zaplatiť pokutu 100-tisíc eur.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa investora už v čase nadobudnutia právoplatnosti stavebného povolenia vedeli, že termín výstavby nestihnú. Dôvodov bolo viacero. Zdĺhavé stavebné konanie aj zmena zákona, ktorá predĺžila dobu odpisovania z daní. Významným bol aj odchod firmy Enel zo Slovenska, ktorá mala prefinancovať chladiacu technológiu.

SkryťVypnúť reklamu

Kým mesto neschváli predĺženie lehoty, s výstavbou nezačnú

Zmluva s pokutou nezanikne

Podľa prednostu mestského úradu Miroslava Šebestu, nepredĺženie termínu neznamená zánik zmluvy, iba povinnosť zaplatiť pokutu. Preto nevidí dôvod na vyčkávanie so začiatkom výstavby.

Investor hovorí, že čakať musia aj kvôli banke, ktorá požaduje predĺženie termínu na výstavbu. Tá považuje investičný zámer za značne rizikový.

Financovanie projektu je závislé aj od súkromných zdrojov investora, preto je suma zmluvnej pokuty zásadná. O predĺžení termínu výstavby mali poslanci rozhodnúť už na septembrovom zasadnutí. Po chaotickej debate a viacerých výčitkách poslancov na adresu investora sa primátor rozhodol vypustiť tento bod z rokovania.

Nepomohol ani argument, že zdĺhavé rozhodnutie výstavbu predĺži ešte viac, keďže sa blíži zima.

SkryťVypnúť reklamu

Poslancom sa nepáčili
 neustále zmeny projektu

Poslanci investorovi vyčítali, že projekt neustále mení vzhľad a aj účel ďalších celkov, ktoré patria k hale. Vo svojom vyjadrení investor zmeny pripúšťa, argumentuje zisťovaním záujmu.

„Pokračovanie vo výstavbe ďalších celkov je závislé od záujmu o využitie obyvateľmi Pezinka a okolia krytej haly. Predbežný zisťovaný nízky záujem o iné celky, najmä škôlku, nás práve viedol k zmene projektu, čo však neznamená prekážku neskoršej realizácie,“ napísal vo svojom vyjadrení konateľ ARENA Pezinok Martin Horváth.

Vo svojom vyjadrení uvádza aj to, že výberom zhotoviteľa stavby sa zrejme dostal do nepriazne mesta. Dôvod neuviedol, svoje presvedčenie opiera len o situáciu na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva.

SkryťVypnúť reklamu

Po vypustení hlasovania o predĺžení lehoty totiž zástupcovia mesta niekoľkokrát spomenuli, že mimoriadne zastupiteľstvo k tejto otázke zvolajú o dva týždne. Nakoniec sa z dvoch týždňov stalo päť. Vo vyjadrení, ktoré investor napísal 7. októbra, uvádza, že od polovice septembra s ním nikto z vedenia mesta nekomunikoval.

Investor je presvedčený, že všetky kroky, ktoré doteraz podnikol, svedčia o korektnosti celého zámeru. Mesto by podľa neho malo racionálne rozhodnúť v prospech rozvoja športu, a to čo najskôr.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Pezinok

Komerčné články

  1. Z akcie pre kolegov spravil známy moderátor úspešný biznis
  2. Na toto by ste sa mali vo svojej obľúbenej krčme opýtať
  3. Učebnica TATRA SCOOL priblíži deťom svet peňazí modernou formou
  4. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis
  5. Gebrüder Weiss spúšťa novú linku priamo z Prahy do Španielska
  6. Hodnotenie profesionála: Neďaleko Hurghady sú „egyptské Benátky“
  7. Od dnes len 3 dni – exotika s BUBO s 55% zľavou
  8. Mars dosiahol ďalšie zníženie emisií skleníkových plynov o 1,9 %
  1. Gebrüder Weiss spúšťa novú linku priamo z Prahy do Španielska
  2. Učebnica TATRA SCOOL priblíži deťom svet peňazí modernou formou
  3. Hodnotenie profesionála: Neďaleko Hurghady sú „egyptské Benátky“
  4. LESY SR otvorili predajňu Lesnícke pochúťky
  5. Mars dosiahol ďalšie zníženie emisií skleníkových plynov o 1,9 %
  6. Od dnes len 3 dni – exotika s BUBO s 55% zľavou
  7. Bratislava Design Week 2025: Internát sa mení na kreatívny hub
  8. Z akcie pre kolegov spravil známy moderátor úspešný biznis
  1. Toto bude cestovateľský hit roka 2026 29 365
  2. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu 25 414
  3. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026 11 192
  4. Ľuboš Fellner otvorene 8 098
  5. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny 6 270
  6. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom 4 333
  7. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom 4 220
  8. Cestovateľský hit desaťročí leží v Ázii – s 55% zľavou 3 693
  1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (19. - 25.9.1925)
  2. Ján Komrska: Štít Wetterhorn, Colorado
  3. Dávid Polák: Izrael, Západný breh a medzinárodné právo. Časť 4.
  4. Martin Fronk: Kam chodila Sisi pešo?
  5. Ernest Klotton: Emocionálna spoveď o bolesti, ktorú nikto nechce zažiť
  6. Irena Šimuneková: Skrytý klenot Veľkej Fatry - Čutkovská dolina
  7. Rastislav Puchala: Lacko Fantóci konsoliduje
  8. Miroslav Ferkl: Človek Martin. 
  1. Radko Mačuha: Nepríjemná správa pre Fica a Uhríka. 104 628
  2. Monika Albertiová: Facka Ficovi. Slovensko sa prebúdza! 22 373
  3. Martin Sukupčák: Otvorený list ministrovi Blanárovi 20 184
  4. Elena Antalová: Zvyšok života si nepokazím 8 410
  5. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny. 6 765
  6. Ivan Mlynár: Čurillovci sú v domácom väzení, pretože Ficovi a Šutaj Eštokovi nejde matematika. 6 415
  7. Radoslav Záhumenský: Celé Slovensko v mini verzii? Park, kde prejdete celé Slovensko za pár minút! 5 459
  8. Věra Tepličková: Keby sme my vedeli... 4 853
  1. Radko Mačuha: Osobná skúsenosť s Róbertom Ficom.
  2. Jana Čavojská: Obed pre 500 nezlomných obyvateľov Charkiva
  3. Dušan Koniar: Ako vystúpiť z Európskej Únie v troch krokoch
  4. Marcel Rebro: Od Leningradu k Ukrajine: blokády, hlad a lož ako ruská tradícia
  5. Věra Tepličková: Demokrati sociálni a ich nápad genitálny
  6. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny.
  7. Marcel Rebro: Ak sa má uzdraviť dieťa, potrebuje zdravú mamu
  8. Věra Tepličková: Pravdepodobná reakcia Smeru na vylúčenie z PES alebo Načo mi je perie?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Pezinok - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Pezinok

Philip Azango v drese FC Spartak Trnava.

Ščasnému je ochotný odovzdať maximum.


Tlačová konferencia ZSSK pri príležitosti predstavenia preventívnej kampane Pomoc prichádza vlakom.

Po novom cestujúci priamo vo vlaku nájdu telefónne číslo, ktoré môže v krízovej chvíli znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.


V diskusii rozoberieme, v ktorých krajinách západného Balkánu a Východného susedstva realizujú slovenské organizácie svoje projekty.


Zľava Viera Legerská, Anna Plassant Muríňová, Veronika Macsai a Marián Cehelník.

Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc Slovenska nielen zlepšuje životy zraniteľných komunít vo svete, ale učí Slovákov solidarite, globálnemu mysleniu a zodpovednosti za budúcnosť.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu