Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold
Nájdete nás na webe

Pezinskí „orienťáci“ získali šesť medailí

Orientační bežci AŠK Pezinok získali na východe republiky za dva dni šesť cenných kovov.

Najviac cenných kovov získali Pezinčania v kategórii do 14 rokov.(Zdroj: ARCHÍV AŠK PEZINOK)

PEZINOK. Počas druhého májového víkendu sa konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na strednej trati, v šprinte a v štafetách. Organizátori z Košíc pripravili preteky v Slanských vrchoch pri jazere Izra a šprint v meste Košice.

O medaily bojovali aj mladí pretekári z AŠK Pezinok. Možnosť zisku až troch medailí za dva dni pritiahla takmer tri stovky pretekárov. Pezinskí mladí pretekári opäť dokázali, že ani ťažké terény im nezabránili k zisku medailí.

Na sobotňajšej strednej trati získali zlaté medaile a titul Majster Slovenska v kategórii chlapcov do 14 rokov Medard Féder najmladší a v kategórii dievčat do 14 rokov Alžbeta Dubovská. Na strieborný stupienok sa medzi chlapcami postavil Matej Cidorík.

V nemajstrovskej kategórii dievčat do 12 rokov obsadila Zuzana Féderová prvú priečku. Úspešný bol aj poobedný štart šprintu v Košiciach, kde Alžbeta Dubovská získala už druhú medailu s bronzovým leskom. Matej Cidorík skončil na štvrtom mieste.

Nedeľné preteky štafiet potvrdili výsledky z pretekov jednotlivcov ziskom ďalších medailí. V kategórii M14 získala štafeta v zložení Matej Cidorík a Medard Féder najmladší strieborné medaily.

V kategórii W14 zvíťazila štafeta v zložení Zuzana Féderová a Alžbeta Dubovská, hoci z dôvodu nenaplnenie počtu hodnotených štafiet bola táto kategória vyhodnotená ako verejné preteky.

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  3. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  4. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  5. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  6. Platíte si poistenie domova zbytočne?