Pondelok, 24. júl, 2017 | Meniny má Vladimír

Horkasté víťazstvo Pezinka v derby s Modrou

Pezinčania sa rozlúčili s Extraligou víťazstvom. V zaplnenej hale si poradili s odvekým rivalom z Modry.

Posledný Pezinok môže ostať medzi elitou, ak víťaz prvej ligy neprejaví záujem o Extraligu.(Zdroj: MARTIN GABURA)

ŠKH Agrokarpaty Pezinok - HáO TJ Slovan Modra 29:23 (15:12)
Úvod mali domáci ako hrom a v 7. minúte po góle Jašša vyhrávali 4:0. Neskôr Modrania viackrát znížili na rozdiel gólu, naposledy v 18. min. po góle Kintlera – 9:8. Prvý polčas domáci vyhrali o tri góly, keď ich viackrát podržal brankár Kováč. Na začiatku druhého dejstva domáci ešte pridali a v 37. min. vyhrávali 21:13. Modrania sa však nevzdali a Kuliška osem minút pred koncom znížil na 25:23. Pezinok potvrdil väčšiu vôľu po výhre a záverečnými tromi gólmi najlepšieho strelca Extraligy Jána Feketeho vyhrali 29:23. Hosťujúci diváci, ktorí si počas zápasu viackrát neodpustili zbytočné poznámky, napokon svoj tím za celú sezónu vytlieskali postojačky. Pre Pezinok je víťazstvo v derby aspoň malou náplasťou v neúspešnej sezóne, v ktorej sa im nepodarilo udržať extraligovú príslušnosť.

Najviac gólov: D. Baďura 8/2, Balogh 7, J. Fekete 6, Lipovský 5 - Kuliška 6, Tschur 6/2, P. Kintler 4
Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Richvalský a Cibere, 328 divákov.

ŠKH: Kováč, Jánošík – Balogh 7, Baďura ml. 8/2, Albert, Fekete 6, Tvrdý, Daniel, Mišenčík 1, Lipovský 5, Jaššo 2, Durdovanský. Tréner D. Baďura st.

SLOVAN: Urban, Štrbák, Kosák – Porkert, Lackovič, Tschur 6/2, Kuliška 6, Kintler 4, Foldes 3, Bača, Vengh, Šimášek, Michalko, Hepner 1, Dome O. 1, Berner 1. Tréner M. Ochaba.

Výsledky

V semifinále Extraligy sa stretne Prešov s Košicami a Hlohovec si zmeria si s Topoľčanmi.

Skupina o 1. – 6. miesto: Topoľčany - Prešov 30:33 (18:21), ŠKP Bratislava - Hlohovec 23:41 (11:22), Nové Zámky - Košice 19:27 (10:15), Prešov - Košice 46:24 (25:14)

1. Prešov 28 28 0 0 1153:761 56

2. Hlohovec 27 24 0 3 911:659 48

3. Topoľčany 28 19 1 8 896:742 39

4. Košice 29 15 1 13 872:856 31

5. Nové Zámky 28 11 3 14 767:862 25

6. ŠKP Bratislava 28 11 0 17 735:827 22

Skupina o 7. – 10. miesto: Považská Bystrica - Martin 37:23 (16:12)

7. Pov. Bystrica 26 13 3 10 788:721 29