Odsúdili obžalovaných z podvodov s pozemkami

Radoslav Z., ktorý stál na čele obžalovaných z podvodov s pozemkami v blízkosti bratislavskej Devínskej Novej Vsi, by si mal odsedieť až 12 rokov.

PEZINOK. Radoslav Z., ktorý stál na čele obžalovaných z podvodov s pozemkami v blízkosti bratislavskej Devínskej Novej Vsi, by si mal odsedieť 12 rokov vo väzení so stredným stupňom stráženia. Rozhodol o tom dnes Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Za podvody a falšovanie dokladov odsúdili aj ďalších štyroch ľudí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Gabrielu L. odsúdili za podvod na desať rokov v najmiernejšom väzení, Stanislava W. za podvod a falšovanie na 12,5 roka rovnako vo väzení s najmiernejším režimom. Ivan Š. dostal za podvod a falšovanie 11 rokov vo väzení s minimálnym stupňom stráženia a Zuzana H. by si podľa dnešného rozsudku mala odsedieť 12 rokov v najmiernejšom väzení. Obžaloba bola pôvodne podaná na sedem obvinených. Jedného súd oslobodil, pretože mu pred súdom nebolo dokázané falšovanie dokladov. Ďalšia obžalovaná pred skončením súdneho procesu zomrela.

SkryťVypnúť reklamu

Korunným svedkov v tejto kauze bol päť ráz súdne trestaný Jozef D. Súd označil jeho výpoveď za nosnú a skonštatoval, že nebol tým, kto celý podvod zorganizoval. Pred súdom sa riešilo aj to, či bol Jozef D. príslušníkom Policajného zboru, ako sám tvrdil. "Súd dospel k záveru, že bol príslušníkom polície," skonštatoval predseda senátu Emil Klemanič. Jozef D. je v podobnej kauze podvodov s nehnuteľnosťami na Okresnom súde Bratislava I v pozícii obžalovaného. Tam sa snažil dokázať, že bol tým, kto pomáhal odhaliť podvody a usvedčiť páchateľov.

Podľa obžaloby si obžalovaní koncom roka 2007 vytypovali nehnuteľnosti v katastrálnom území Devínskej Novej Vsi s rozlohou približne 284.000 metrov štvorcových. Ich hodnota v slovenských korunách bola vtedy približne pol miliardy, teda asi 15,5 milióna eur. Pozemky údajne previedli na takzvaných hercov, ktorí mali falošné doklady totožnosti a na úradoch sa vydávali za majiteľov nehnuteľností. Ďalším krokom mal byť prevod nehnuteľností z hercov na spriaznené osoby.

Podvody

Súvisiace témy: Podnikanie
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Pezinok

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 812
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 323
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 145
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 262
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 781
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 012
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 853
  8. Kam smerujú peniaze bohatých? 2 496
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Pezinok - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Pezinok

Čerstvo upečené – presne také pečivo si môžete vychutnať vo vašich domovoch vďaka spolupráci Lidla so slovenskými dodávateľmi.


Michal Gašparík je trénerom Spartaka vyše štyroch rokov.

Láka ho Európa i posun do cudziny.


13

Polícia pátra po totožnosti osoby, ktorej fotografiu zverejnila na sociálnej sieti.


TASR

Mesto sa po mesačnom testovaní rozhodne, či ho zaradí natrvalo do prevádzky.


SITA

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu