Pribudlo 1723 pozitívne testovaných na COVID-19, zvýšil sa aj počet úmrtí

Celkovo vykonali 8201 testov.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v sobotu (30. 1.) na Slovensku 1723 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo vykonali 8201 testov. Počet obetí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 77. Ochorenie prekonalo ďalších 3781 pacientov.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Pribudlo tiež 3672 pozitívne testovaných antigénovými testami. "Je to 21,01 % z 8201 ukončených RT-PCR vyšetrení a 1,15 % z 320.611 antigénnych testov za včerajší deň," priblížilo na sociálnej sieti Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

SkryťVypnúť reklamu

Najviac pozitívne testovaných bolo v Trnavskom kraji (323), nasleduje Košický kraj (320), Bratislavský (310), Trenčiansky (228), Banskobystrický (163), Nitriansky (152), Prešovský (142) a Žilinský (85). "Je medzi nimi 816 mužov a 907 žien. Celkový počet nakazených mužov je 117.997 a žien 131.916," doplnil rezort.

V nemocniciach je hospitalizovaných 3556 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 3243 ľudí. Na JIS je 273 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 307 osôb.

Celkový počet úmrtí "na COVID" je 4642 a celkový počet úmrtí "s COVIDOM" je 1023. Celkovo sa z ochorenia na Slovensku doteraz zotavilo 216.052 ľudí.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov je doteraz 1.764.453, pričom takto bolo pozitívne testovaných 249.913 osôb. Celkový počet vykonaných antigénových testov doteraz je 5.405.943, z čoho bolo pozitívne testovaných 187.799 osôb.

SkryťVypnúť reklamu

V piatok zaočkovali 981 ľudí. Celkový počet zaočkovaných občanov je 134.092.

#MyVasPotrebujeme

Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.

Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!

Chcem podporiť →

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus SARS-CoV-2

Ilustračné foto.

Vyjadrenia splnomocnenca vlády považujú za ohrozovanie verejného zdravia ľudí.


TASR 1
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Pezinok

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 725
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 232
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 139
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 253
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 993
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 953
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 811
  8. Kam smerujú peniaze bohatých? 2 354
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Pezinok - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Pezinok

Čerstvo upečené – presne také pečivo si môžete vychutnať vo vašich domovoch vďaka spolupráci Lidla so slovenskými dodávateľmi.


Michal Gašparík je trénerom Spartaka vyše štyroch rokov.

Láka ho Európa i posun do cudziny.


3

Polícia pátra po totožnosti osoby, ktorej fotografiu zverejnila na sociálnej sieti.


TASR

Mesto sa po mesačnom testovaní rozhodne, či ho zaradí natrvalo do prevádzky.


SITA

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu