Regionálny futbal: Pezinok s najtesnejšou prehrou, v Koválove sa nedohralo

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.

(Zdroj: Martina Radošovská)

3. LIGA BA: Lozorno zaskočilo druhú Raču, Rohožník s najtesnejšou výhrou

FC Malacky - OFK Dunajská Lužná 2:1 (1:1)

Malacky v šesťbodovým súboji zdolali Dunajskú Lúžnu a dostali sa v tabuľke pred svojho súpera. V dueli, kde rozhodovali penalty, išli po jednej do vedenia ešte v prvom polčase hostia. Lenže Záhoráci boli herne o niečo lepší a išli pevne za vyrovnaním, o ktoré sa postaral ešte v 42. minúte Kovarík. Po zmene strán boli domáci stále o niečo aktívnejší a to sa im vyplatilo po hodine hry. Tentokrát sa kopala penalta na domácej strany a Ronec rozhodol o tesnom víťazstve domácich – 2:1.

Góly: 42. Kovárik, 63. Ronec(z11m) - 38. Lády(z11m), R: Andrej Chromý, 200 divákov, ŽK: 84. Valentín Majerčák, 69. Mário Lörinczi
MALACKY: Javorský - Rupec, Kovárik (86. Vaniš), Čeřovský, Velický, Bakrač (46. Pecho), Lörinczi, Livora, Vučić, Miklušičák, Ronec (78. Michalovič)
D. LUŽNÁ: Valašik - Dolník (71. Mačinek), Majerčák, Pálka, Reisel, Kvasňovský, Molnár (46. Abrahamovský), Lády, Skala (65. Opial), Rokošný (71. Mračko), Bališ

FC Rohožník - PŠC Pezinok 1:0 (1:0)

Rohožník sa taktiež tešil zo zisku troch bodov. Dosiahol ich po najtesnejšom víťazstve nad Pezinkom. Domácim do hry zahralo hosťujúce nedorozumenie, po ktorom otvoril skóre Hollý a neskôr aj hosťujúci Hulák, ktorý už v 27. minúte videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Hoci domáci prevahu o jedného hráča nedokázali využiť, dokráčali k najtesnejšiemu víťazstvu a k zisku troch bodov.

Góly: 18. Hollý, R: Matej Choreň, 150 divákov, ŽK: 42. Martin Ambra, 43. Jakub Rajníc, 18. Richard Hulák, 45. Adam Jamrich, 90. Marek Horváth, 82. Erich Petriľák, ČK: 27. Richard Hulák
ROHOŽNÍK: Havlík - Ambra (89. Zváč), Škuta, Vida (76. Milota), Zajíc (73. Horváth), Kiss, Fila (63. Petriľák), Jamrich, Filípek, Hollý (85. Benca), Mášik
PEZINOK: Maluniak - Rajníc (76. Matúšek), R. Hulák, Kratochvíl, Vanta (84. Srnánek), Tábora (76. Varga), Pavúk, Hronec, B. Hulák, Mikunda (76. Wurst), Ulrich (52. Guľaš)

ŠK Lozorno - FK Rača Bratislava 2:2 (1:0)

Lozorno získalo dôležitý bod v boji o záchranu, hoci dvakrát v súboji s Račou viedlo. Gólom do šatne dostal domácich na koňa Valla, lenže veľmi rýchlo ich z neho po zmene strán zrazil hosťujúci Lenghart – 1:1. V bojovnom zápase išli domáci ešte raz do vedenia, keď sa po hodine hry presadil Ščepka. Lenže hosťom sa aj tentokrát podarilo odpovedať a nakoniec si mužstvá body po remíze 2:2 podelili.

Góly: 42. Valla, 62. Ščepka - 47. Lenghart, 73. RodriguezChabi, R: Marián Vašš, 150 divákov, ŽK: 90. Daniel Horvát, 89. David Lenghart, 90. Jakub Sagula, 33. Veljko Ilić, 70. Matúš Bellay
LOZORNO: Klempa - Bašista, Horvát, Valla (80. Biksadský), Roziak, Sagula, Prečuch (90. Vaňko), Ilić (85. Poncer), Ščepka, Nikolić, Teraz
RAČA: Droppa - Komorovský, Bukovinský, Lenghart, Kňažek (33. Rybánsky), Zošš (46. Chabi), Vitek (55. T. Kubala), Adam, M. Kubala, Bellay, Turlík (62. Miklós)

16. Lozorno 18 1 3 14 20:41 6

4. LIGA BA: Závod pokračuje v nepresvedčivých výkonoch, Kostolište doma remizovalo s Dominom

ŠK Svätý Jur - ŠK Závod 3:3 (2:0)

Závod potvrdil, že mu vstup do jari nevychádza. Na ihrisku predposledného Svätého Jura ratoval aspoň bod v samom závere zápasu. Domácim vyšiel prvý polčas nad očakávanie dobre, keď sa dostali po centri a neskôr penalte do vedenia 2:0. Krik v kabíne hostí Závodčanov zjavne prebral, od úvodu druhého polčasu svojho súpera pritlačili a Dvořák s Bartošom veľmi rýchlo vyrovnali. Lenže z vyrovnávajúceho gólu sa hostia tešili pridlho, pretože o pár sekúnd neskôr už opäť prehrávali – 2:3. Silnejúci tlak Záhorákov vyústil v nadstavenom čase do vyrovnania, o ktoré sa postaral Sloboda, a to už hrali Závodčania o jedného menej po vylúčení Gildeina.

Góly: 19. a 63. Hrickevics, 43. Lukáč(z11m) - 54. Dvořák, 62. Bartoš, 90. Sloboda, R: Lukáš Lauer, 100 divákov, ŽK: 16. Martin Drahoš, 50. Erik Gildein, ČK: 82. Erik Gildein
SV. JUR: Jurčík - Petsa, Beňa (71. Mikloško), Volf, Barta, Kuľha, Oravec, Lukáč, Halajčik (90. Truban), Havrilko (75. Pucher), Hrickevics
ZÁVOD: Ťažký - Bartoš, Kráľ, Tomiš, Kovarík (57. Tomek), Mráz, D. Hajdin (31. Dvořák), Sloboda, Drahoš, Pálka, Gildein

TJ Veľké Leváre - FK Karpaty Limbach 3:3 (1:2)

Kým Závod v samom závere bod vydoloval, Veľké Leváre prišli v samom závere o výhru. Na dobre hrajúceho a strieľajúceho hosťujúceho Jurana našiel v prvom polčase odpoveď iba domáci Uhrinec, a tak hostia po 45 minútach viedli 1:2. Okamžite po zmene strán však vyrovnal Hájek a začínalo sa odznova – 2:2. V 84. minúte sa domáci Uhrinec postaral o zvrat a priblížil Leváre k trom bodom – 3:2, no to odmietol hosťujúci hráč v 89. minúte – 3:3.

Góly: 32. a 84. Uhrinec, 50. Hájek - 6. a 36. Juran, 89. Gavorník, R: Lukáš Sabela, 100 divákov, ŽK: 47. Andrej Džubák, 75. Slavomír Matoška, 90. Adrian Obala, 86. Peter Longauer
V. LEVÁRE: Preis - Daniel, Kozák, Beňa, Malík, Stajić (30. P. Hollý), Obala, Kobelár (63. Baďura), Kopča, Uhrinec, Hájek
LIMBACH: Farkaš - Džubák, Benčúrik (60. Miškovský), Benčurik, Kosterec, Matoška, Gavorník, Tábora, Bednárik, Vojtek, Juran (64. Longauer)

TJ Záhoran Kostolište - SDM Domino 2:2 (2:2)

Neuveriteľný štart do zápasu malo proti Dominu Kostolište, keď sa v priebehu niekoľkých sekúnd presadili Sirotovci a bolo 2:0. Lenže hostí tieto dva góly nepoložili, práve naopak, prebrali ich a ešte do polčasu vyrovnali na 2:2 po strele a penalte. Domáci sa nakoniec ešte báli aj o zisk bodu, keď po tvrdom faule videl červenú kartu Chalány, no zhruba štvrťhodinovú presilovku hostia nevyužili – 2:2.

Góly: 11. M. Sirota, 11. R. Sirota - 19. Svitok, 34. Kasza(z11m), R: Martin Ďurčo, 100 divákov, ŽK: 33. Igor Malý, ČK: 78. Šimon Chalány
KOSTOLIŠTE: Benca - Chalány, Malý, Zajíc (79. Gajdár), Deák (82. Kožuch), Ďurič (20. Tuhovčák), M. Sirota, Haľko, Hájek (90. Buček), R. Sirota, Vismek (46. Kovarik)
DOMINO: Loja - Sninčák (29. Konderla), Pálka (70. Halický), Križan, Kasza, Murín, Girman, Úradníček (90. Žembery), Vašek, Svitok, Bobovnický (63. Kapoun)

TJ Čunovo - TJ Záhoran Jakubov 1:2 (1:0)

Jakubovčania prehrávali v Čunove od piatej minúty, no nakoniec sa v samom závere postarali o dokonalý obrat. V 79. minúty vyrovnal DaSilva a o tri minúty neskôr zariadil hosťom tri body Pokorný – 1:2.

Góly: 5. Granec - 79. AparecidoSamaraDaSilva, 82. Pokorný, R: Juraj Valko, 50 divákov, ŽK: 44. Martin Sobolič, 77. Peter Morský, 39. Milan Jakubček, 81. Richard Linek, 57. Rami Suleiman
ČUNOVO: Puhovich - Spišiak, Markusek (33. Cviček), Varadínek, Granec, M. Kovašich, J. Kovašich, Morský, Valent (46. Suleiman), Jakubček, Striško
JAKUBOV: Kolesár - Zajíček, Malina, L. Sobolič (46. Linek), M. Sobolič, Petrík, Greňa, Oliveira, Silva, Pokorný, Sivák (87. Kujan)

V. LIGA BA: Láb zlomil odpor až v druhom polčase

FC Malacky B - Grinavský futbalový klub 1923 3:1 (1:0)

Rezerva Malaciek mala duel proti Grinave po celý čas pod kontrolou a do vedenia išla už v 4. minúte po góle Vaniša. Lenže toto vedenie v prvom polčase nedokázala navýšiť. Podarilo sa to až v druhom dejstve Bereschakovi. Lenže na jeho gól odpovedali hostia a vrátili sa do boja o body – 2:1. Definitívu stretnutiu dal v 85. minúte opäť Bereschak – 3:1.

Góly: 4. Vaniš, 53. a 85. Bereshchak - 61. Glvač, R: Marcel Olša, 73 divákov, ŽK: 72. Michal Mlynek, 39. František Bartek, 90. Matej Režný, 90. Marek Buzek
MALACKY B: Holos - Mikula, Blažíček, Horgoš, Voltemar, Vaniš (46. Podmajerský), Režný, Šimuna, Buzek, Klas, Bereshchak
GRINAVA: M. Mlynek - P. Mlynek, Zeman, F. Bartek, Porubský (45. Lauda), Lupták, Polakovič (82. Pinček), Demčak, Glvač, Salai, Bognár (86. Kosterec)

OŠK Láb - FC SLOVAN Častá 6:1 (1:0)

Neohrozený líder z Lábu sa v prvom polčase proti Častej trápil, najmä kvôli neefektívnej koncovke. Odpor hostí zlomili domáci až v druhom polčase. Skóre zápasu otvoril v 27. minúte po štandardke Galajda, no viac gólov domáci nepridali. Až po zmene strán pridal druhý gól Galajda a odpor hostí zlomili v priebehu 57. až 66. minúty Staško, M. Juriga a R. Juriga. Hosťujúci gól na 5:1 mal iba kozmetický charakter, pretože posledné slovo mal domáci Brodziansky – 6:1.

Góly: 48. a 27. Galajda, 55. Staško, 58. a 66. Juriga, 88. Brodziansky - 77. Pecúch, R: Peter Augustovič, 150 divákov
LÁB: Toman - Ďurica (46. Hýll), Sabol, Varga, R. Kain (83. Arpáš), Matyáš, Kostka (57. Brodziansky), M. Galajda, Staško (57. Woltemar), M. Juriga, R. Juriga (66. Horváth)
ČASTÁ: Pokojný - Jakuš, Pereslenyi (49. Hajdin), Čaputa, Varga, Drajna, Ciferský, Biháry (49. Duffala), Schwarz, Farkaš (69. Bielik), Pecúch (85. Šimončič)

FK Dubová - FK Avita Studienka 1:3 (1:2)

Dvojgólový Slovák zabezpečil Studienke polčasové vedenie 2:1 na ihrisku Dubovej, keď skóre otvoril v 8. minúte a po polhodine hry pridal svoj druhý gól z bieleho bodu. Raz sa v prvom polčase presadili aj domáci, a tak bolo všetko otvorené. Po zmene strán však spečatil hosťujúci triumf gólom na 3:1 Szabó a nič na tom nezmenilo ani vylúčenie Nízkeho.

Góly: 23. Jakubec - 8. Slovák, 30. Slovák(z11m), 76. Szabó, R: Ján Bočák, 65 divákov, ŽK: 20. Peter Jakubec, 83. Martin Juran, 54. Robert Slovák, 78. Vladimír Nízky, ČK: 83. Vladimír Nízky
DUBOVÁ: Zimmerman - Minárik (46. Džupa), Fodor, Hrnčár (79. Porkert), Vika, D. Kolek, Jakubec, Juran, Oravec (57. Hrdlovič), P. Kolek, Šnirc
STUDIENKA: Drgoňa - Džurný, Víger, Szabó (90. Orgoň), Krak, Siekel, Cabák, Slovák, Nízky, Petráš, Viger

FC Zohor - FK Jablonové 0:2 (0:1)

Zohoru sa podobný kúsok so ziskom bodu ako v prvom jarnom kole zopakovať nepodarilo, hoci hráči Jablonového sa poriadne natrápili. Domáci odpor prvýkrát zlomili až gólom do šatne v 44. minúte po strele Rybára – 0:1. Domácu snahu definitívne odbúral po hodine hry Ferenčič. Jablonové sa tak na povinné tri body poriadne nadrelo.

Góly: 44. Rybár, 63. Ferenčič, R: Marek Dávid, 120 divákov, ŽK: 79. Michal Mackových, 73. Matúš Mackovič, 75. Patrik Žonda, 77. Stanislav Krútil
ZOHOR: Štefanovič - A. Filip, Salbot, Attl, Mackovič, Maták, Rybár, Vlček (85. Šteffek), Tančibok, Sirota (84. Haviar), Vachálek
JABLONOVÉ: Hoz - Kovár, Krutil, Mackových, Žonda, Krútil, Prokop (87. Hermann), Ferenčič, Čermák (37. Rybár), Baláž, Soják

5. LIGA ZÁPAD: Nečakané bodové zaváhanie Brodského

TJ Družstevník Radimov - TJ Iskra - Horné Orešany 5:1 (2:1)

Po odhlásení sa Veľkých Kostolian nastali v tabuľke menšie zmeny. Radimov však potvrdil proti Horným Orešanom úlohu favorita. Hosťujúcu defenzívu po prvýkrát prekonal v 20. minúte Ravas, na ktorého do polčasu ešte nadviazal domáci kanonier Kessl – 2:0. Lenže hostia dostali pred odchodom do šatní ešte možnosť penalty a Meško ich vrátil do hry – 2:1. Ale iba na chvíľu, pretože po zmene strán zabudla hosťujúca obrana na Valsu a bolo 3:1. Definitívu zápasu dal dvomi rýchlymi gólmi v priebehu piatich minút Božek – 5:1.

Góly: 20. Ravas, 44. Kessl, 48. Valsa, 57. a 62. Božek - 44. Meško(z11m), R: Daniel Sós, 100 divákov, ŽK: 29. Lukáš Ravas, 54. Martin Mekký
RADIMOV: Kotvan - Urbánek, Frůhauf (76. Valla), Hrubša (80. DERMEK), Križánek (73. Bohunický), Šefčovič, Drápal, Ravas, Božek (85. Ferenčík), Valsa (68. Černek), Kessl
H. Orešany: Pekarovič - Drozda, Malacký, Krchnavý (71. Bílik), Križan, J. Hodulík, Blažo, A. Mekký (65. Bako), M. Mekký, Babirát (65. M. Hodulík), Meško

TJ Iskra Holíč - TJ Družstevník Špačince 1:1 (1:1)

V Holíči, kde privítali Špačince, začali domáci podľa predstáv, keď sa po centri presadil Konečný – 1:0. Lenže hostia sa po zimnom obmenení kádra nezľakli, práve naopak, išli za vyrovnaním, a to prišlo z kopačky R. Mašku. Obe mužstvá mali viacero možností rozhodnúť o víťazstve, no nepodarilo sa to ani jednému a body sa po remíze delili.

Góly: 11. Konečný - 30. Maška, R: Jozef Baboš, 100 divákov, ŽK: 58. Marek Nečas, 54. Filip Bango, 33. Boris Chanečka, 44. Filip Cmero
HOLÍČ: Sloboda - Hlaváč, Vaclavik, Konečný, Ružička (90. Holúsek), Nečas, Láclavík (73. Puček), Chanečka, Uher, Rajčák, Kubinec
ŠPAČINCE: Janček - Hrebenár, Žitný, Komadel, Kalaš (77. Obuch), Vyhlidal, Bango, Cmero, Konečný, Maška, Píš (88. Nemček)

TJ Slavoj Moravský Svätý Ján - FK Bestrent Horná Krupá 1:3 (0:2)

Moravský Svätý Ján, vedomý si svojej zachraňujúcej situácie, chcel proti Hornej Krupej prekvapiť, lenže kombinační hostia ovládali zápas a mali ho pod kontrolou. A ešte viac po 25. minúte, kedy si loptu nešťastne zrazil do siete Chvátal. Po faule navyše upravil z bieleho bodu gólom do šatne na 0:2 Mikláš. Akékoľvek domáce snahy o zdramatizovanie zápasu odmietol po peknom uvoľnení zvnútra šestnástky Šiška – 0:3. Domáci zaznamenali aspoň čestný úspech v samom závere, keď na konečných 1:3 korigoval Nemec.

Góly: 83. Nemec - 25. Chvátal(vl.gol), 44. Mikláš(z11m), 54. Šiška, R: Marián Kačička, 50 divákov, ŽK: 58. Dominik Chvátal, 67. Juraj Sirka, 36. Miroslav Španka, 63. Dušan Blaho
MORAVSKÝ SV. JÁN: Žilka - J. Sirka (76. D. Bolf), Mach, D. Chvátal, M. Bolf (87. Vidovič), Vavřík, J. Sirka (76. D. Bolf), Chvál, F. Nemec, R. Chvátal, O. Nemec
H. KRUPÁ: Dúcky - Šiška (65. Nádaský), Nižňan (64. Strečanský), Holič (79. Hrabovský), Fodor, Zaoral, Mikláš, Ertl (46. Blaho), Maron, Žák (68. Heteš), Španka

FC Agropo Zvončín - TJ Nafta Gbely 0:1 (0:0)