Poistenci Dôvery hodnotili nemocnice. Ako dopadli tie v našom kraji?

V rebríčku sú nielen fakultné a všeobecné nemocnice zo Slovenska.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Martin Pavelek)

BRATISLAVA. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok bola v roku 2018 z pohľadu poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera najlepšou fakultnou nemocnicou.

Generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan vo štvrtok na tlačovej besede predstavil pacientsky rebríček zdravotníckych zariadení, ktorý poisťovňa pripravila už po trinásty raz.

Dôvera v dotazníku zisťovala spokojnosť pacientov s tzv. hotelovými službami, prístupom zdravotníckeho personálu a jeho komunikáciu s pacientmi počas hospitalizácie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hodnotili fakultné aj všeobecné

Druhou najlepšie hodnotenou bola v kategórii fakultných nemocníc Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Na treťom mieste skončila Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi najhoršie hodnotenými fakultnými nemocnicami z pohľadu pacienta boli Univerzitná nemocnica Bratislava, Fakultná nemocnica Trnava a Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina.

V kategórii všeobecných nemocníc zvíťazila Nemocnica svätého Michala Bratislava, druhé miesto získala Ľubovnianska nemocnica a tretie Nemocnica Košice – Šaca.

Medzi najhoršie hodnotené nemocnice patrili Nemocnica Levice, Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a Nemocnica s poliklinikou Brezno.

Poistenci kritizovali psychiatrické nemocnice

Poistenci Dôvery hodnotili aj špecializované zdravotnícke zariadenia. Prvú priečku tu obsadil NÚSCH – Detské kardiocentrum. Za ním nasledoval Onkologický ústav sv. Alžbety a zariadenie CINRE.

Pacienti v tejto kategórii najhoršie hodnotili Psychiatrickú nemocnicu Philippa Pinela, Psychiatrickú nemocnicu Veľké Zálužie a Psychiatrickú nemocnicu prof. Matulaya v Kremnici.

V kategórii ostatných zariadení zvíťazil Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb Dolný Smokovec. Druhé miesto obsadilo ORL Humenné. Tretia priečka patrí Mammacentru sv. Agáty v Banskej Bystrici.

SkryťVypnúť reklamu

Vitalita Lehnice, Novapharm (Železničná nemocnica s poliklinikou Bratislava) a Nemocnica s poliklinikou Ilava boli hodnotené v tejto kategórii ako najhoršie.

V hodnotení boli štandardne udeľované najvyššie známky personálu za jeho starostlivosť, nasledovala spokojnosť a informovanosť pacientov. Najprísnejšie hodnotenia dostala spokojnosť s tzv. hotelovými službami, teda s jedlom, ubytovaním a upratovaním.

Mladší ľudia sú prísnejší

Mladší hodnotitelia sú podľa Kultana prísnejší. Starší pacienti hodnotia menej prísne. Pacienti hodnotili nemocnice známkami od 1 po 5, ako v škole. "Celkové hodnotenie sa síce minimálne, ale postupne zvyšuje," uviedol riaditeľ Dôvery.

Priemerná dosiahnutá známka 1,64 je najlepšou za posledných päť rokov.

"Žiadny z oslovených pacientov nehodnotil odbornosť lekárov alebo použité liečebné metódy," pripomenul Kultan.

SkryťVypnúť reklamu

Subjektívna spokojnosť pacientov sa podla neho zisťuje všade vo svete a je jedným z dôležitých ukazovateľov, ktorý berie poisťovňa do úvahy aj pri rokovaniach s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti o platobných podmienkach.

V prieskume poslalo zdravotnej poisťovni dotazník viac ako 7 200 pacientov, ktorí sa v roku 2018 liečili v niektorej zo slovenských nemocníc.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Pezinok

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 86 975
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 617
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 340
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 448
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 265
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 418
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 225
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 471
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Pezinok - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Pezinok

Veľkonočné sviatky sa nezadržateľne blížia a s nimi aj túžba po typických pokrmoch cez sladkého baránka, koláčiky, až po slané pochutiny.


Martin Škrtel je novým športovým riaditeľom Spartaka Trnava.Vedľa neho je prezident klubu Peter Macho.

Jozef Antošík bol dlho fanúšikom Trnavy.


3

Okrem toho bude udelených aj 14 Pamätných listov Samuela Zocha.


TASR

Na základe skúseností cestujúcich i samotných vodičov zvažujú drobné úpravy cestovného poriadku.


SITA

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu