MODRA. Autobusovú zastávku v Modre ozdobili ornamentami modranskej keramiky. Vo štvrtok získala 2. miesto v prestížnej súťaží najlepších PR projektov na Slovensku PROKOP 2018 v kategórii Regional community relations.
Majolika stále žije
„Slovenská ľudová majolika, jedna z najstarších značiek, po existenčných problémoch ožíva. Hľadali sme nástroj, ktorý pri minimálnom rozpočte odovzdá verejnosti, najmä v regióne, informáciu, že majolika žije. Zároveň firma potrebovala označenie budovy. Symbolom a hlavným nositeľom komunikácie sa stala adoptovaná autobusová zastávka. Obnova ošarpanej zastávky oslovila média, stala sa virálnou a v regióne prebudila žiadanú diskusiu aj pomoc dobrovoľníkov. Zastávka po obnove typickými ornamentami označuje budovu. Kampaň „Majolika žije“ stále pokračuje," uvádza sa na stránke súťaže.

Súťaž PROKOP vyhlasuje a organizuje od roku 2010 Asociácia public relations na Slovensku (APRSR). Predstavuje zaujímavé, kreatívne a inovatívne PR kampane, uskutočnené na Slovensku v aktuálnom roku. Cieľom súťaže PROKOP je predstaviť tieto projekty odbornej a laickej verejnosti a oceniť subjekty, ktoré ich realizovali.
V Modre zrejme pribudnú ďalšie ozdobené zastávky
Ešte v septembri si partia nadšencov zo Slovenskej ľudovej majoliky adoptovala starú ošarpanú autobusovú zastávku. Na vlastné náklady ju ozdobili slávnymi ornamentami modranskej keramiky.

„Tá zástavka bola roky pred našou bráničkou, bola v nej špina, pôsobila ošarpane a neútulne. Aj naši kolegovia z nej zvykli cestovať domov z práce. Preto sme si povedali, že keď budeme mať trochu času, energie a potrebné financie, tak ju zveľadíme," povedala pre Dobré noviny autorka nápadu, Miriam Fuňová.
Zastávku prerábali takmer dva týždne. Následne sa tešil tento nápad veľkej obľube u samotných Modranov i ostatných ľudí po celom Slovensku. Na projekte pracovala Katarína Hubinská, Miro Durgala, Martin Fuňa, Miriam Fuňová a ďalší.
Mesto Modra i Miriam Fuňová sa netaja tým, že chcú v ozdobovaní zastávok pokračovať naďalej.