Česká verzia ešte známejšieho a legendárnejšieho Spartan race – Predátor Race prvýkrát vo svojej histórii zavítala na Slovensko.
Prekážkové behy zažívajú na Slovensku poriadny rozkvet, a tak si prvýkrát v histórii milovníci tohto športu mohli vyskúšať ďalšiu verziu. Zatiaľ, čo sa vytvárali stále nové verzie prekážkového behu, začali sa opakovať miesta konania a hoci záujem o tento druh pretekov rastie, v porovnaní s minulými rokmi je to skôr stagnácia.
Našťastie sa organizátori rozhodli „objaviť“ aj novú lokalitu pod Karpatami, a tak sa mali súťažiaci na čo tešiť z hľadiska nepoznaného terénu. Predátor Race v polovici júna konal v Pezinku a na programe dvoje preteky. Jedny v sobotu, druhé v nedeľu.
Išlo vôbec prvýkrát za dlhú bodu o prekážkové preteky konané takto blízko vo vinárskom meste pod Karpatami.
Čo je Predátor Race?
Predátor Race je ďalšia verzia prekážkového behu, ktorá má taktiež niekoľko stupňov obtiažnosti. Tým najľahším stupňom zo série je Run. Ide o vstupné preteky, kde si bežec vyskúša, čo sú to vlastne preteky série OCR (Obstacle Race). Na tomto druhu pretekov sa súťažiaci stretnú s jednoduchšími prekážkami, ktoré sú pripravené tak, aby boli zvládnuteľné.

Tento beh sa v Pezinku uskutočnil v sobotu. Vhodný je pre všetkých, ktorí si chceli prekážkové behy vyskúšať po prvýkrát, alebo si ešte na niečo náročnejšie netrúfali.
Ťažšia úroveň
Potom však prichádzajú ďalšie úrovne a na prvom stupni obtiažnosti sa nachádza Predator Race Dril. Dĺžka pretekov je okolo päť kilometrov a na súťažiacich čaká minimálne 20 prekážok. Tu už však je nutné niektoré prekážky prekonať. Medzi ne patria napríklad malé steny, plazenie sa popod ostnatými drôtmi, nosenie bremena a ďalšie. U iných prekážok je možnosť pri ich nesplnení vykonať trest, ktorým je bežecký okruh dlhý 200 až 500 metrov. Aj tento druh pretekov si bežci mohli vyskúšať, v Pezinku sa bežal v nedeľu.

Aj deti
Organizátori nezabudli ani na najmenších. V Pezinku sa totiž v poobedných hodinách uskutočnil aj Predator Race, aby si náročnosť prekážkových pretekov mohli vyskúšať aj deti od štyroch do trinástich rokov. Aby to však bolo spravodlivejšie, boli rozdelení podľa vekových kategórií, aby mal každý možnosť si to nielen vyskúšať, ale aj zabojovať o prípadný triumf a stať sa najlepším malým „predátorom“.

Fotogalériu zo všetkých troch pretekov konaných v Pezinku nájdete TU