Utorok, 22. január, 2019 | Meniny má Zora
Nájdete nás na webe

Modrania zdolali N. Zámky, baráži sa však nevyhli. V nej hrozí aj "vinárske" derby

Skvelo zahraná nadstavba o 7. – 10. miesto už hádzanárom Slovana Modra na definitívnu záchranu v extralige nestačila. O účasť medzi elitou budú musieť bojovať v baráži.

(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

6. KOLO NADSTAVBY

Modra – Nové Zámky 35:34 (19:17)

Už pred zápasom bolo jasné, že Nové Zámky sa zachránili a Modra pôjde od baráže. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh, v ktorom sa obe mužstvá neustále doťahovali. Až od 25. minúty odskočili domáci vďaka dvom gólom Chalabalu a jednému gólu Bullu na 18:14. Hostia ešte do prestávky znížili na 19:17.

Aj v druhom dejstve si domáci udržiavali tesne víťazstvo, a tak to na palubovke bolo najmä o hosťujúcom sa doťahovaní. Hosťom sa to predsa len podarilo v 48. minúte po náskoku Hricišona – 27:27. V 52. minúte dokonca Parshutin delovkou poslal Zámky do vedenia – 30:31, ale skvelá reakcia Modranov nakoniec znamenal víťazstvo. Domáci sériou troch gólov zvrátili na 33:31, následne bol vylúčený hosťujúci Véreb a „vinári“ odskočili v 57. minúte na 34:31. Mohutný finiš mali aj Novozámčania, ktorí znížili na 35:34 a k dispozícii mali ešte jeden a polminútovú presilovku, ale Modrania víťazstvo ubránili.

MODRA: Kotásek, Lackovič 6, Púpava 3, Bolješik 3, Jurikovič 4, Bulla 2, Chalabala 9, Čikarev, Kováč, Klačanský 2, Arokszallasi 1, Lacko 4, Veselský, Bača.

Najviac gólov N. Zámkov: Šátek 8, Hricišon 7/2. Pred 150 divákmi rozhodovali Haščík a Sivák. Vylúčení: 3 – 3, pok. hody: 1/0 – 3/2.

Tabuľka:

1. Prešov B 24 11 2 11 648:684 24

2. N. Zámky 24 7 3 14 660:718 17

3. Modra 24 7 1 16 609:740 15

4. Malacky 24 2 2 20 521:745 6

Baráž o extraligu je na programe 19. a 26. mája. Súperom Modranov o udržanie sa v extralige bude druhý celok z prvoligovej nadstavby. Štyri kolá pred koncom nadstavby to môže byť až pätica mužstiev, jedným z nich je aj Pezinok.

I. LIGA MUŽOV

6. KOLO NADSTAVBY O 1. – 6. MIESTO

Levoča – Pezinok 19:19 (10:11)

V slabom zápase dopriali Pzinčania beznádejne poslednej Levoči zisk prvého bodu. Prvý polčas bol dlho v hosťujúcej réžii. 25. minúta však všetko zmenila. Od vylúčenia Fédera hrali už iba domáci a zo 6:11 za päť minút upravili na polčasových 10:11.

V druhom dejstve sa tak obe mužstvá naťahovali o vedenie, ale stále mal o gól k výhre bližšie Pezinok. Opäť rozhodoval záver. V záverečnej sedemminútovke za stavu 17:18 zahodili domáci dve sedmičky, no aj napriek tomu zvrátili stav na 19:18. Bod pre Pezinok zachránil tri sekundy pred koncom strelou Čulik – 19:19.

Pezinčania tak strácajú štyri kolá pred koncom nadstavby na druhé miesto zaručujúce baráž tri body.

PEZINOK: Bryndza – Čulík 4, Kellner 3/1, D. Baďura 3/1, Albert 2, Žákovič, Glevaňák, Féder 6, Púpava. Vylúčení: 2 – 4, ČK: 39. Paukš – 52. D. Baďura, pok. hody: 6/3 – 4/3.

Občania Dolian nechcú protipovodňové priehrady

Na stretnutí s odborníkmi chcú vyjadriť nesúhlas s plánom Slovenského vodohospodárskeho podniku.