PEZINOK. Prinášame vám prehľad podujatí, výstav a programu v kine na mesiac február.
Podujatia vo februári
Hneď druhý deň v mesiaci piatok 2. februára sa uskutoční v Pezinskom kultúrnom centre 24. ročník podujatia Ples farnosti Pezinok. Ples začína o 19.00 hod a hrať bude dychová hudba z Moravy Žadovjaci, hudobná skupina Taste of Brass či Ka- Fe Band a Katarína Feldeková. K dispozícii bude i bohatá tombola a občerstvenie. Celý zisk bude tradične venovaný na opravu Farského kostola v Pezinku. Viac informácií nájdete na mestskej stránke.

Hádzanársky klub ŠKH Agrokarpaty Pezinok zas pozýva na turnaj s názvom Matyšák Cup 2018. Turnaj sa uskutoční v priebehu 3.-4. februára v športovej hale SOŠ Komenského 27 v Pezinku. Turnaja sa zúčastnia mládežnícke ročníky 2003 - 2006.
V Pezinku sa už tradične v predvečer sviatku sv. Valentína koná oslava výborného domáceho vína. Nebude tomu inak ani teraz. Viac informácií o podujatí Pezinské vínne pivnice 2018 nájdete na našej stránke.
V utorok 20. februára sa od 18.00 hod začne v malej sále kultúrneho centra už 8. pokračovanie cestovateľského festivalu v Pezinku Cestou necestou. Tento raz budete môcť nazrieť do Rwandy, Etiópie, Izraela a Palestíny. Nasledujúci deň bude celovečerné premietanie filmov o dobrodružstve, divokej prírode, poznávaní nepoznaného, o extrémnych zážitkoch i športoch.
Koncom mesiaca si prídu na svoje obľúbenci situačnej komédie. V Dome kultúry sa 26.2. o 19.00 hod predstavia Viki Ráková, Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková, Mária Breinerová, Richard Stanke a Ján Dobrík v komédii Tri letušky v Paríži.
Okrem iného sa v Pezinku koná napríklad aj jednodňový tábor s výletom organizovaný Centrom voľného času, Valentínska kvapka krvi v Dome kultúry a beseda s Marekom Mihalkovičom v Malokarpatskej knižnici na Holubyho ulici.
Výstavy vo februári
Dňa 9. februára sa začne výstava Jána Vajsábla (Wajcko) grafického dizajnéra a výtvarníka, ktorý sa venuje grafickému dizajnu a signmakingu. Výstava potrvá do 30. marca 2018.

Ďalšie tri výstavy sa začali už v predošlých mesiacoch. V Malokarpatskom múzeu v spolupráci so Slovenským zväzom včelárov otvorili pre verejnosť výstavu pod názvom Tisícročná včela. Výstavu sprevádzajú viaceré odborné prednášky, tento mesiac to bude APITERAPIA, Rojové mestské právo, brtníci – elita vojakov. Viac info o výstave na našej stránke.
Ďalej do 15.2. v Dome kultúry prebieha výstava obrazov Petra Hargaša pod názvom Farby dažďa. Mestské múzeum zas ponúka výstavu Poézia tvarov od sochára Alexandra Ilečka.
Program kina vo februári
Počas mesiaca budete mať možnosť vidieť v kine Domu kultúry v Pezinku až 17 filmov. Začiatok premietania býva zvyčajne o 19.30 hodine. Rezervovať lístky online si môžete kliknutím na odkaz TU. Pokladňa je otvorená hodinu pred predstavením.
Cena vstupného:
DOSPELÍ: 2D - 5,00 €, 3D - 6,00 €, FK - 4,00 €
DETI, ŠTUDENTI, SENIORI: 2D - 4,00 €, 3D - 5,00 €, FK - 4,00 €
ZŤP, ZŤP-S: 2D - 3,00 €, 3D - 4,00 €, FK - 3,00 €
ČLENOVIA FK - 3,00 €
V kine čaká divákov viacero premiér. Jednou z nich je film Zmenšovanie. Matt Damon hrá v originálnej komédii Alexandera Paynea (Bokovka) chlapíka, ktorý sa nechá za vidinou bohatstva dobrovoľne zmenšiť. Paradoxne až ako desaťcentimetrový začne konečne poriadne žiť.
Ďalšou novinkou je Päťdesiat odtieňov slobody. Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné “Áno”. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Režisér James Foley (Päťdesiat odtieňov temnoty) okorenil pikantnú erotickú romancu poriadnou dávkou thrilleru a svojím hrdinom pripravil niekoľko nečakaných a nepríjemných prekvapení.
Novinkou je aj akčný dobrodružný film s názvom Čierny panter. Ďalší príbeh z marvelovského impéria predstavuje Čierneho Pantera v prvom samostatnom filme. Po udalostiach, opísaných vo filme Captain America: Občianska vojna, sa bojovník T'Challa po smrti svojho otca, vládcu Wakandy, vracia domov, aby sa stal novým kráľom tejto skrytej, avšak technologicky vyspelej africkej krajiny.
Ďalšie premiéry v kine sú: 15:17 Paríž, The Post: Aféra v Pentagone a Daj mi tvoje meno. Celý program nájdete na stránke mesta Pezinok.