PEZINOK. V pondelok dopoludnia sa gymnázium na Seneckej v Pezinku zmení na dočasnú divadelnú scénu. Odohrajú tu predstavenie Natálka.
Jednou z možností ako sa vysporiadať s narastajúcim extrémizmom je výchova mládeže. Vďaka spolupráci BSK, Slovenského národného divadla a OZ Living Memory vznikol projekt Natálka putovného divadelného predstavenia. Režisérom je mladý absolvent réžie Matúš Bachynec, na pódiu sa Judit Bárdos, Marek Koleno a Richard Autner. Odbornú záštitu nad projektom prevzal Fedor Gál.
Natálka projekt proti extrémizmu vychádza zo skutočnej udalosti, keď extrémisti v Českej republike vhodili zápalné fľaše do domu rómskej rodiny a vážne zranili dvojročnú Natálku. Súčasťou je aj diskusia so študentmi po skončení predstavenia.
Predstavenie sa začína o 11-tej hodine.